Gdzie znajduje się największe oceanarium we Włoszech?

Odpowiedź : w GENUI 🙂

To największe oceanarium we Włoszech i drugie co do wielkości w całej Europie! Znajduje się ono w starym porcie w Genui. Jego powierzchnia to 3,100 m i rocznie odwiedzane jest przez ponad 1,2 milionów gości!

Historia

Oceanarium zostało oddane do użytku w 1992 z okazji 500 rocznicy odkrycia Nowego Świata przez Krzysztofa Kolumba , a jego budynek został zaprojektowany przez światowej sławy, genueńskiego architekta Renzo Piano.

Bilety

Dorośli: 25€

Dzieci 0-3: gratis

Dzieci 4-12: 17€

Rodzinny: 80€ (2 dorosłych+3 dzieci)

Godziny otwarcia

Sezon zimowy

9.30 – 20.00

Sezon letni

9.00 – 22.00

Więcej info tutaj.

Zwiedzanie

Zwiedzenie oceanarium zajmuje mniej więcej 2,5 godziny. Obejmuje ono 70 basenów, w których można zobaczyć ponad 15.000 zwierząt (ok. 400 różnych rodzajów ryb, ssaków, ptaków, płazów i gadów). Najbardziej spektakularne to te, w których można zobaczyć rekiny i delfiny. Moim ulubionym jednak jest basen z meduzami 🙂 Kiedy nie parzą są bardzo relaksującym widokiem 🙂

Praktyczne info

  • parking znajduje się obok wejścia do oceanarium i kosztuje 2,20€/h
  • w oceanarium są prawie zawsze tłumy …  aby je ominąć można spróbować pojawić się tam wcześnie rano albo na sam koniec dnia, przed zamknięciem kas (kasy biletowe zamykane są na 2 godziny przed zamknięciem oceanarium)
  • komu samo oceanarium nie wystarcza, może zwiedzić cały kompleks Acquario Village, który obejmuje Galata Museo del Mare (Muzeum Morza), Biosfera (Oranżerię) oraz Bigo (Winda Panoramiczna).

 

Udanego zwiedzania!

Dodaj komentarz