Gdzie znajduje się największe oceanarium we Włoszech?

Odpowiedź : w GENUI 🙂

To największe oceanarium we Włoszech i drugie co do wielkości w całej Europie! Znajduje się ono w starym porcie w Genui. Jego powierzchnia to 3,100 m i rocznie odwiedzane jest przez ponad 1,2 milionów gości!

Historia

Oceanarium zostało oddane do użytku w 1992 z okazji 500 rocznicy odkrycia Nowego Świata przez Krzysztofa Kolumba , a jego budynek został zaprojektowany przez światowej sławy, genueńskiego architekta Renzo Piano.

Bilety

Dorośli: 25€

Dzieci 0-3: gratis

Dzieci 4-12: 17€

Rodzinny: 80€ (2 dorosłych+3 dzieci)

Godziny otwarcia

Sezon zimowy

9.30 – 20.00

Sezon letni

9.00 – 22.00

Więcej info tutaj.

Zwiedzanie

Zwiedzenie oceanarium zajmuje mniej więcej 2,5 godziny. Obejmuje ono 70 basenów, w których można zobaczyć ponad 15.000 zwierząt (ok. 400 różnych rodzajów ryb, ssaków, ptaków, płazów i gadów). Najbardziej spektakularne to te, w których można zobaczyć rekiny i delfiny. Moim ulubionym jednak jest basen z meduzami 🙂 Kiedy nie parzą są bardzo relaksującym widokiem 🙂

Praktyczne info

  • parking znajduje się obok wejścia do oceanarium i kosztuje 2,20€/h
  • w oceanarium są prawie zawsze tłumy …  aby je ominąć można spróbować pojawić się tam wcześnie rano albo na sam koniec dnia, przed zamknięciem kas (kasy biletowe zamykane są na 2 godziny przed zamknięciem oceanarium)
  • komu samo oceanarium nie wystarcza, może zwiedzić cały kompleks Acquario Village, który obejmuje Galata Museo del Mare (Muzeum Morza), Biosfera (Oranżerię) oraz Bigo (Winda Panoramiczna).

 

Udanego zwiedzania!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.