Liguria samolotem – instrukcja obsługi :)

Wielu z was przybywa do Ligurii samolotem. Najważniejszym lotniskiem w regionie jest zdecydowanie to w Genui. Jego pełna nazwa to  Aeroporto Cristoforo Colombo i znajduje się w zachodniej części miasta. Tego lata bardzo często z niego korzystałam, stąd pomysł, aby podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego lotniska.

Jak dojechać z/do lotniska?

Adres lotniska to: via Pionieri e Aviatori d’Italia 1 i możecie tu dotrzeć:

Samochodem

Jeśli przyjeżdżacie z zachodniej części Ligurii, nie ma problemu – jedziecie autostradą A10 i zjeżdżacie z niej zjazdem Genova Aeroporto. Jeśli jednak przyjeżdżacie ze wschodu, sprawa się nieco komplikuje. Po zawaleniu się mostu Morandi, autostrada, która prowadziła do lotniska ze wschodniej Ligurii została przerwana i teraz należy w samej Genui korzystać z SS1 Aurelia, by potem móc wrócić na autostradę zjazdem  Genova Ovest.

Autobusem

– Vola Bus – to linia autobusowa, która łączy lotnisko z 2 głównymi dworcami kolejowymi Genui (Genova Brignole i Genova Principe). Autobusy kursują od 6.00 do 00.00, a podróż trwa ok. 40/50 minut. Bilet kosztuje 6€/os i można go zakupić na pokładzie autobusu. Więcej info  tutaj.

– Fly Bus – to linia, która łączy lotnisko z najbliższym dworcem kolejowym w Genui – Genova Sestri Ponente/Aeroporto. Podróż trwa ok. 5 minut, a bilet kosztuje 1,50€/os. Autobusy kursują od 6.00 do 22.00. Z dworca w Genova Sestri Ponente możecie w zasadzie dojechać do każdej miejscowości we wschodniej i zachodniej Ligurii. Więcej info tutaj.

*moja uwaga – jeśli nie macie zbyt wielu walizek i jeśli pogoda jest ładna, sugeruję wam dojść na dworzec Genova Sestri Ponente na pieszo- zajmie wam to maksymalnie 15 minut, a oszczędzicie czas na czekaniu na autobus *

– Tigullio Airport Shuttle –to linia łącząca lotnisko w Genui z najpopularniejszymi, turystycznymi miejscowościami we wschodniej Ligurii (Portofino, Rapallo, Santa Margherita Ligure, Chiavari, Lavagna, Sestri Levante). To linia sezonowa, aktywna od 01.07 do 29.09. Bilety do nabycia na pokładzie, kosztują 20€/os albo on-line 18€/os. Autobusy kursują od godziny 4.40 do 22.10. Więcej info tutaj.

Pociągiem

Jak już wspomniałam wcześniej, można dojechać na lotnisko pociągiem. Wysiada się na stacji Genova Sestri Ponente/Aeroporto i potem albo podjeżdża Fly Bus na lotnisko albo na pieszo dochodzi na miejsce. Więcej info tutaj.

Destynacje

W tym momencie Genua ma bezpośrednie loty do 38 różnych miejscowości w Europie. Jednak niektóre z nich są tylko sezonowe, więc latem jest ich znacznie więcej niż zimą, stąd też w sezonie letnim znajdziecie dużo większy wybór lotów. Więcej o połączeniach z Genuą tutaj.

Wypożyczanie samochodu

Na lotnisku znajdziecie większość narodowych wypożyczalni samochodów. Dokładniej 9 z nich się znajduje na jego terenie. Pamiętajcie, że we Włoszech, aby móc wypożyczyć samochód, musicie mieć ze sobą kartę kredytową! Bez niej, nikt wam nie wypożyczy auta!!! (Piszę o tym, bo znam pewną polską rodzinę na wakacjach w Ligurii, która nie miała karty kredytowej i przekonała się o tym na własnej skórze). Więcej info tutaj.

I coż, mam nadzieję, że post będzie przydatny! I w takim razie przylatujcie albo przyjeżdżajcie albo przypływajcie tutaj, aby podziwiać Ligurię! Będę na was czekać 😉

  • Spodobał Ci się tekst? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostaniemy w kontakcie! Możesz polubić That’s Liguria! na Facebooku ! Znajdziesz tam codziennie nowe zdjęcia, inspiracje i ciekawe informacje 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.