Wiosenny urlop w Ligurii … to dobry pomysł?

DOSKONAŁY!!! 🙂 Kto ma możliwość, powinien urlop w Ligurii spędzać właśnie wiosną. Ten okres ma tak wielką przewagę plusów w stosunku do  minusów, że ciężko się oprzeć przyjazdowi tutaj właśnie w tym okresie 😉

Plusy:

  • poza świętami jak Wielkanoc czy 1 maja, jest tu bardzo spokojnie. Jest bardzo mało turystów, co ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli zamierzacie zwiedzać Cinque Terre. Oto moja rada, kto chce zasmakować autentycznych Cinque Terre, bez nieludzkich tłumów, które wchodzą wam na głowę, zachęcam do przyjazdu tutaj w okresie wiosennym.
  • wraz z Wielkanocą zostają otwarte praktycznie wszystkie hotele, restauracje, bary i sklepy, które w okresie zimowym zostały pozamykane. Oznacza to, że możecie korzystać ze wszystkich udogodnień jakie oferują miejscowości także w szczycie sezonu.
  • po okresie zimowej przerwy kursują ponownie wszystkie promy. Oczywiście, tak jak latem wyjścia w morze zależą od warunków pogodowych i morza.
  • ceny, są zdecydowanie niższe niż w sezonie letnim! Wyjątkiem są wszystkie święta (Wielkanoc czy majowy weekend, ceny szybują w górę). Należy liczyć jednak, że ceny są niższe o jakieś 30-40% w stosunku do sezonu letniego!
  • brak tłumów turystów, a co za tym idzie nieprzeludnione hotele i kwatery sprawiają również, że nie trzeba przygotowywać wyjazdu z 5 miesięcznym wyprzedzeniem! Możecie więc zorganizować niezaplanowany wypad! Typu: widzę tani lot i przylatuję 😉
  • pogoda…wprawdzie nie jest tak stabilna jak latem, ale mi przez ostatnie 10 lat tutaj udało się wielokrotnie opalać i kąpać  w morzu w kwietniu i w maju. Z kolei w zeszłym roku, w marcu, temperatura nie schodziła poniżej 25 stopni celcjusza! Jednocześnie, nie jest to jeszcze męczące, letnie gorąco, które praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie i zwiedzanie okolicy. Jednym słowem, przyjemne ciepło w sam raz na zwiedzanie!
  • dzieje się sporo w Genui. Jest wiele wystaw w Palazzo Ducale oraz atrakcji typu Rolli Days . Oczywiście wszystkie muzea, sklepy i restauracje są otwarte i funkcjonują (co nie jest takie oczywiste w okresie letnim).

Minusy

  • jak ma się pecha i trafi na deszczowy tydzień … to ma się deszczowy tydzień … :/ Zdarza się, że wiosna bywa kapryśna i pogoda bywa zmienna. Generalnie jednak, od połowy kwietnia zaczyna się stabilizować.
  • kto chciałby tu przyjechać, żeby pochodzić po szlakach, powinien wcześniej się upewnić czy są one otwarte. Bywa, że po okresie zimowym, kiedy często osunięcia ziemi podniszczają szlaki, zostają one zamykane. Szczególnie tyczy się to szlaków przez Cinque Terre. Np. obecnie Sentiero Azzurro jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa (cały, nawet odcinki, które w sezonie są otwarte). Powinny być one ponownie otwarte z końcem kwietnia, początkiem maja. Więcej tutaj.

ZAPRASZAM i POLECAM 🙂

Spodobał Ci się tekst? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostaniemy w kontakcie! Możesz polubić That’s Liguria! na Facebooku ! Znajdziesz tam codziennie nowe zdjęcia, inspiracje i ciekawe informacje 😉

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.