Zimowy urlop w Ligurii, to dobry pomysł?

zima,liguria,wlochy,snieg,gory,urlop

Styczeń, Luty i Marzec to zimowe miesiące w Ligurii. Przyjazd tutaj w tym okresie ma swoje dobre i złe strony. Poniżej wymieniam te najważniejsze 🙂

Plusy:

– W Ligurii są góry, nawet dość wysokie. Jeśli zima jest ze śniegiem, otwierają tutejsze wyciągi. Kto lubi sporty narciarskie, znajdzie tu coś dla siebie. Zjeżdżać można w Santo Stefano d’Aveto (wysokość 1264 m.n.p.m.1785 m.n.p.m.; 4 km stoków, skipass 25€, więcej info ) albo w  Monesi di Triora ( wysokość 1400 m.n.p.m. – 2164 m.n.p.m. ; 9 km stoków różnej trudności, więcej info)

– Jeśli nie ma śniegu, albo nie jesteście amatorami nart, można pójść w góry. Najważniejszym szlakiem regionu jest Alta Via dei Monti Liguri ( więcej info ). To 440 kilometrowy szlak wiodący przez całą Ligurię od wschodu do zachodu. Podzielony jest na 44 odcinki, przy których znajduje się wiele schronisk. Najwyższy szczyt to Monte Saccarello (2201m.n.p.m.). Widoki gwarantowane 😉

– Zima to również doskonały okres na zwiedzanie muzeów Genui oraz wystaw tu organizowanych (więcej info tu & tu). Zimowa oferta jest zawsze bardzo bogata.

– Kolejnym plusem jest to, że ceny hoteli i w restauracjach są znacznie niższe niż w sezonie letnim.

Minusy:

– Największym minusem jest pogoda. Jest niestabilna i można trafić na tydzień deszczu, albo nawet śniegu. Na szczęście jednak słoneczne dni są bardzo częste.

– Po Bożym Narodzeniu, w nadmorski miejscowościach, praktycznie wszystkie hotele, restauracje i sklepy zostają zamknięte. Można mieć problemy ze znalezieniem miejsca do spania i jedzenia.

– Miejscowości nadmorskie pustoszeją. Stają się trochę jak miasteczka widmo. Nie ma zbyt wielu  turystów. Jednak, kto szuka ciszy i spokoju, będzie usatysfakcjonowany (szczególnie Cinque Terre stają się wtedy spokojne i autentyczne).

Udanego urlopu!

 

  • Spodobał Ci się tekst? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostaniemy w kontakcie! Możesz polubić That’s Liguria! na Facebooku ! Znajdziesz tam codziennie nowe zdjęcia, inspiracje i ciekawe informacje 😉

4 Replies to “Zimowy urlop w Ligurii, to dobry pomysł?”

  1. Muszę spytać. Chciałbym wybrać się na parę wycieczek pieszych po górach obok Genui. Będę na ostatni tydzień grudnia. Chcę dotrzeć do Punta Martin i Monte Orditano idąc od Pegli a innego dnia Forte Fratello Minore i Forte Diamante idąc od Geminiano. Czy miałaś okazję chodzić kiedyś w tych okolicach?

    1. Hej! Jeśli będzie słoneczna pogoda i szlaki nie będą śliskie, moim zdaniem to świetny pomysł! Wycieczka przez forty dookoła Genui to ok. 4h marszu – niespacjalnie wymagające 🙂 Możesz rzucić okiem na tę stronę – może ci podsunie kilka idei: http://www.museidigenova.it/it/content/giro-dei-forti. Pozdrawiam
      Agata 🙂

  2. Przyjechałam wczoraj do Ligurii, dziś spędziłam dzień spacerując częściowo plażą częściowo wyznaczoną dla pieszych ścieżką z Finale Pia do Varigotti i jestem zachwycona ciszą i spokojem, które panowały praktycznie wszędzie. Pogoda jest wiosenna, jak wychodzi słońce wszystko staje się piękniejsze. Urocze miejsce!

    1. Bardzo się cieszę, że zimowy urlop w Ligurii się udał! Szczególnie w czasie pandemii! Pozdrawiam!Agata

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.